top of page

Cadılar Bayramı ya da diğer etkinlikler için yetişkin kostümleri mi arıyorsun? O halde Garderobe Kostüm web sitesine ulaştığın için mutlu olabilirsin.

Aralarından seçim yapabileceğiniz 10.000’den fazla yetişkin kostümü ve kostüm fikrimiz var. Hem erkek hem de kadın kostüm modelleri, başka birçok yerde bulamayacağınız bulunması zor stiller, film kostümlerianimasyon kostümleribarok kostümleridönem kostümlerihayvan kostümlerisüper kahraman kostümleri ve ülke kostümleri için en kaliteli kumaşlarla hazırlanmış kostümler her zaman Garderobe Kostüm’de.

İster Cadılar Bayramı için olsun, ister özel bir etkinlik ya da parti için kostüm ihtiyacınızda bizi arayabilirsiniz. Garderobe Kostüm olarak aynı zamanda dizi, sinema, tiyatro çalışmaları ve çeşitli etkinlikler için de kostüm tedariği sağlamaktayız.

Kostüm kiralamak istediğiniz her an, haftanın her günü bizi arayabilir ya da sosyal medya hesaplarımızdan mesaj gönderebilirsiniz. 1995’ten bu yana kostüm kiralama konusunda ve kurulduğumuz günden bu yana İstanbul Beyoğlu’nda hizmet vermekteyiz.

Web sitemizde bulamadığınız ürün ya da kostüm modelleri için mutlaka bizi arayın, arkadaşlarımız sorularınızı yanıtlamaktan mutlu olacaklar.

İstanbul’da iseniz firmamızı da ziyaret edebilir, dilediğiniz kostümleri yakından inceleyebilir, deneyimleyebilirsiniz. Kostüm kiralama konusunda en saygın aksesuar tedarikçilerinden biri olmanın 25 yılı aşkın deneyimiyle, burada olacağımızı bilerek güvenle kostümünüzü kiralayabilirsiniz.

                                                         18 Eylül 2022

Çok heyecanlı,
Balkabaklı,
Korkutucu, masum; bir o kadar kışkırtıcı…
Cadılar Bayramı yaklaşıyor.
Ben ne olacağım diye düşünürken balkabağına dönüşmeyin. Şimdiden kostümünüzü rezerve edin.
Garderobe, her yıl olduğu gibi eğlence sektörünü kostümleriyle parlatıyor.

17958727241079812.jpg

                                                         14 Mart 2021

Marvel serimizde şu yazımda kendisinin en sevilen karakterlerinin başında geldiğini, çok geveze ve eğlenceli olduğundan bahsettiğim Deadpool bugünün tek süper kahramanı.

DİKKAT: Bu yazı Deadpool filmi hakkında spoiler içerir. Sonra söylemedi demeyin.

Aslında kendisinden süper kahraman olarak mı bahsetmeliyim çok emin değilim, ancak yapımcıları, ilk bölüm afişinde “zeki, çevik, küfürbaz” üçlemesiyle Deadpool’u özetlemişlerdi. Haksız da değiller, adam küfürbazın önde gideni. Gelgelelim ne kadar küfürbaz ve haylaz da olsa sevdiceği Vanessa için hayatını ortaya koymuş ve azılı düşmanı Francis! Pardon Francis mi dedim ben  Tamam tamam Ajax diyelim. Herif kendi adı ile hitap edilmesinden hoşlanmıyor, şimdi benim başıma dert olmasın. Ne diyorduk? Heh Ajax. Evet, Vanessa için Ajax’la savaşmıştır.

Gerçi burada hayatını kurtardığı için Ajax’a teşekkür de etmek boynumuzun borcu. Yoksa Deadpool hiç varolmayacaktı. Bir kanser hastasıydı ve yalnızca Wade Wilson adında sıradan biri olarak ölecekti. Neyse işte hikayenin özeti bu şekilde.

Bu arada Deadpool filminin ilk bölümünde benim en favorim kesinlikle Angel ve o karaktere can veren Gina Carano. Allah bu kızın sevgilisi olacak adama akıl fikir versin. Zaten halen bekar olmasına şaşmamalı. Kendisi karma dövüş sporcusuydu evvelden.

Veee Deadpool‘un sözleriyle bu yazıya son verelim. “Vay beee! Bu filmin de kıssadan hissesi olacağı kimin aklına gelirdi. Kızı kazanmak için süper kahraman olmanıza gerek yok. Doğru kız içinizdeki kahramanı ortaya çıkarır. Kim mutlu sonları sevmez ki” 

Sevenleri için Deadpool kostümü de şuraya bırakayım. Sonra aaa sizde bu da mı vardı demeyin.

Deadpool_(2016_poster).png

                                                         29 Nisan2022 

 

Dönem kostümleri eskileri anlatan birbirinden farklı model ve renklerde özel olarak tasarlanmıştır. Özellikle yetişkinlerin oynadığı tiyatro ya da gösterilerinde oldukça ihtiyaç duydukları kıyafetlerdir. Kostüm partilerinde ya da balolarda herhangi bir dönemi yansıtan kiralık dönem kostümleri oldukça ilgi çekicidir. Bu kostümlerle ister prenses, ister prens, ister şövalye, isterseniz de külkedisi olabilirsiniz. Daha birçok farklı tasarımlarla istediğiniz dönemi yansıtarak gecenin yıldızı olabilirsiniz.Hangi karakter olmalısın? Ne kadar göz önünde olmak istiyorsun? İyi haber şu ki, sizinle paylaşacağımız bir sürü tavsiyemiz var. Kendiniz için doğru görünümü seçmenize yardımcı olacak birçok fikir ve ipucunu sizle paylaşmaya hazırız. Tarzınıza bağlı olarak görünümünüzü nasıl yukarı ya da aşağı çekeceğiniz konusunda size yardımcı olmak için buradayız.

3_edited.jpg

                                                     16 Ağustos 2021

garderobe-ist.com’da kadınlar için en geniş kostüm çeşitliliğine hoşgeldiniz. Korkunçtan seksiye, animasyondan sevimliye, tüm kadın kostümlerinden herhangi biriyle bir sonraki Halloween ya da başka bir kostümlü etkinlikte en iyi giyinen ve göze çarpan siz olacaksınız. Ve doğru olanı bulmakta biraz sorun yaşıyorsanız, size rehberlik etmekten mutluluk duyacak arkadaşlarımızdan yardım alabilirsiniz.

Her kadının kendi tarzı ve zevki olduğunu biliyoruz. Her birinin kostüm giymek için kendi nedeni vardır. Belki de çocuklarınızı kandırıp şımartabileceğiniz ve giyerken donup kalmayacağınız şirin bir kıyafet isteyen birisiniz. Belki sonunda o özel birinin gözünü hapsetmek için etkileyici bir şeye ihtiyacınız var. Ya da belki henüz ne istediğinizden tam olarak emin değilsiniz, ancak her biri birbirinden şık ve göz alıcı kostümleri gördüğünüzde ne istediğinize karar vereceksiniz. Endişelenmeyin!

Seveceğinizden emin olabileceğiniz en iyi kostüm modelleri bir arada. Her kadına özel bir kostüm mutlaka var ve her geçen yıl daha fazla model Garderobe’ye eklenmekte. Seksi süper kahraman kostümlerinden animasyon kostümlerine, aile ile giyebileceğiniz sevimli Cadılar Bayramı kıyafetlerine kadar, kadın kostümleri yüzlerce farklı modelle bir arada.

Kadınlar için en iyi kostümlerin hepsini tek bir yerde topladık, bu nedenle boş zamanlarınızda kostümlerimize göz atın. Zevkinize uygun kostümleri belirleyin ve seçiminizi yapın. Farkındayız, çok fazla seçenek var! Görünüşe göre dünya, vermeniz gereken farklı kararlardan oluşan bir girdap gibi.

Ne tür bir etkinliğe katılacaksınız? Nasıl bir makyaj yapmalısınız? Hangi renk ayakkabı giyeceksiniz?

Bugün saçınızı yukarı mı yoksa aşağı mı kullanmalısınız? Yanınızda kimler olacak? Tüm bunları bir kenara not ettikten sonra aslında hangi kostümler size uygun olabilir, aşağı yukarı bir fikir oluşmuştur.

Hangi karakter olmalısın? Ne kadar göz önünde olmak istiyorsun? İyi haber şu ki, biz kostüm uzmanıyız ve kadınlar için kostümlerini seçme konusunda sizinle paylaşacağımız bir sürü tavsiyemiz var. Kendiniz için doğru görünümü seçmenize yardımcı olacak birçok fikir ve ipucunu sizle paylaşmaya hazırız. Tarzınıza bağlı olarak görünümünüzü nasıl yukarı ya da aşağı çekeceğiniz konusunda size yardımcı olmak için buradayız.

Klasik filmlerden çok sayıda harika kadın kostümleri, çeşitli masal ve hikaye kitaplarına dayanan tasarımlarımız, sinema karakter kostümlerimiz, dönem ya da barok gibi pek çok farklı kategoride kadın kostümleri sizi bekliyor.

kostumpartisi04.jpg

                                                         05 Nisan 2021

70’li yıllar kostümleri için önce bu dönemin nasıl olduğunu bilmek tabii ki önemli. 70’ler niçin bu derece önemlidir ve bu kadar popüler olmuştur? 70’li yıllar giyim anlayışını belirleyen etkenler nelerdir?

60’ların sonları gençlik hareketlerinin en fazla görüldüğü yıllardı. Bu hareketliliğin etkisi 1970’lerde de gençlerin üzerinde etkisini göstermeye devam etti. Buram buram özgürlük kavramı her yerde hissediliyordu. Gençler istedikleri gibi yaşamak, istediklerini giymek, okumak ve özgürce yaşamak istiyordu. Birçok yeni ve sıradışı grup bu dönemde ortaya çıkmıştı. Hippiler ve punklar ise en çok dikkat çekenlerin başında geliyordu.

Gençlerin bir kısmı siyasi söylemleriyle dikkati çekip sokaklara dökülüyor, hak arayışlarını haykırıyorlardı. Bir kısmı ise eğlencenin peşindeydi. Hiphop, özgün müzik vs derken, kırsaldan kente göç edenlerin bir bölümü ile arabesk müzik de ortaya çıkıyordu. Gençlerin dinledikleri müzik giyim anlayışlarına da yansıyor, hatta siyasi görüşler bile kıyafetlere bakılarak anlaşılabiliyordu. Mesela günümüzde hala büyük rağbet gören parkalar, o dönemin siyasi taraftarlarının en büyük simge kıyafetlerindendir. Hippilerin kıyafetlerinde ise bohem tarz akımlar benimsendiği görülmekte.

Elbette eğlence ve zevk düşkünü olan grupları da unutmamalıyız. Rengarenk kıyafetleri ile özgürlüğün modadaki karışıklığı gibi. Bohem tarzı benimsemiş hippiler bi tarafta, arabesk müziğin yine kendi adı ile müsemma arabesk giyim tarzı gibi birbirlerine tamamen zıt toplulukların toplumdaki karışıklığı ve bu karışıklığın içinden doğan renkler ve desenler.

1970’lerin moda profilini incelersek, günümüz moda anlayışına göre daha cesur ve daha özgürlükçü bir anlayışın hakim olduğunu görebiliriz. Cesur kıyafetler, bu kıyafetlerle birlikte verilen cesur pozlar ve eğlence anlayışı. Bu dönemde kadınlara yönelik birçok tabu yıkılmış ve daha özgür anlayışa sahip moda anlayışı ortaya çıkmıştır. Günümüzle kıyaslarsak feminenliğin o dönemde çok daha baskın bir anlayış olduğu görülmektedir. Özellikle mini etekler ve mini elbiselerin çok yaygın olması, bu kıyafetlerle rahatça sokaklarda, caddelerde olabilmeleri bunu çok iyi bir şekilde yansıtıyor aslında.

70’ler kostüm modellerine bakmadan önce şunları da mutlaka bilmelisiniz; İspanyol paça pantolonlar kadınından erkeğine herkesi etkisi altına almıştır. Toprak tonları, kahverengi, bordo, pas, hardal ve yeşilin bazı pastel tonları 70’li yıllar kıyafetler için en çok kullanılan moda renklerdir.

Erkeklerde uzun saç, kadınlarda ise katlı kesimler ve kahküller çok modaydı ve kabarık, hareketli ve hacimli saçlar genel olarak tercih edilirdi. Bu durum saç aksesuarlarının kullanılması olarak karşımıza çıkmakta ve özellikle saç bantları çokça tercih edilmekteydi.

IMG_8805.JPG

                                                  18 Temmuz 2021

Hiç kendinizi bir kostüme aşık buldunuz ve fakat fiyatını kontrol ettiğinizde daha az harika hissettiniz mi? Anladık! Banka hesabını bozdurmadan harika görünmek istiyorsunuz. Ancak cüzdanınızı mutlu etmek için zevklerinizi feda etmenize gerek yok. Garderobe’den kostüm kirala! 

Partiden, açılış etkinliklerine, cadılar bayramından, Venedik Karnavalı’na, aklınıza gelebilecek her türlü organizasyon için kiralık kostüm modelleri Garderobe’de.

Yalnız uyarmalıyım, şayet bizi ziyaret etmeyi düşünürseniz, ki elbette bekleriz, 10.000’i aşkın kostüm içinde kendinizi kaybederseniz mesuliyet kabul etmiyoruz. Hatta kaybolursanız sizi aramıyoruz bile  Şaka şaka. Bunca kostüm içinde, birlikte çay ya da kahvelerimizi yudumlarken size yakışan kostüme karar vermenize de yardımcı oluyoruz.

Kostümlerimiz yalnızca yetişkinler içindir. Her tarz ve bedendeki kadın ve erkekler için kostüm modelleri mevcut. Komik kostümler, seksi kostümler, 60’lı 70’li 80’li yıllar ve hatta daha eski dönem kostümleri… Partnerinizle ya da arkadaşlarınızla herhangi bir kostümlü partinin gözdesi olabilir, çarpıcı görünebilirsiniz.

Velhasıl kelam kostümler burada, peki ya siz 

8.jpg

                                                        7Ağustos2021 

Erkek kostümleri için her tür karaktere uyacak birçok farklı model mevcut. Garderobe’deki bazı kostüm modelleri içinizdeki sporcuyu, prensi ya da süper kahramanı ortaya çıkarır. Ancak cinlerimiz ve savaşçılarımız, bakımlı ayılarımız ve sevimli canavarlarımız da var! En beğeneceğiniz kostüm modeli için geniş kostüm koleksiyonumuza göz atın.

Muhtemelen gecenizi en sevdiğiniz filmlerden alıntılar yaparak, en son fıkraları anlatarak ya da süper kahramanları taklit ederek geçiriyorsunuzdur, bu duruma uygun giyinmiş olsanız da olmasanız da. Bu yüzden örneğin Cadılar Bayramı erkekler için mükemmel bir gecedir. Thor gibi giyinip parlak siyah poposundan bahsedebileceğin başka bir etkinlik var mı? 

Başka hangi gece bir korsan gibi giyinip kılıç sallayabilirsin? Başka hangi gece bir pelerin giyebilirsin? Batman kostümü ile suçla savaşıyormuş gibi yaparken, polisin müdahalesi olmadan.

Cadılar Bayramı ya da diğer kostümlü partiler dünyanın her yerindeki erkeklerin başına gelen en eğlenceli şey olabilir. Bu yüzden erkek kostümleri içinde birisi en iyi sende durabilir.

Olmak istediğin her şey için bir kostümümüz var. Bir prensesi kurtarmak için zindanlardan geçen bir şövalye olmak istiyorsanız, görmeniz gereken birçok şövalye kostümü var. Zoolander’ın her Ben Stiller dizesini okuyabilecek türden biriyseniz, o da bizde var.

Kızınızın sizinle giymek için can attığı o çiftler partisinde mutlu etmek için denizci kostümü arıyorsan, sana sağlam bir şey bulabiliriz. Ne tür bir adam olursanız olun ve ne tür bir erkek kostümü ihtiyacınız olursa olsun, onu burada bulacaksınız.

Sayfanın sonuna hoş geldiniz. Pekala, sayfanın sonu değil. Çünkü sizin için bir şeyimiz var! Bazı açılardan, bu bir başlangıç.

Fazladan yol kat etmek ve kostüm deneyiminizden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak bazı ipuçlarına ve püf noktalarına sahip olduğunuzdan emin olmak istiyorsanız, sizin için buradayız! Bu nedenle, erkekler için en iyi kostümler arasından seçtiklerimizden bazılarına göz atmak için sayfayı kaydırmaya devam edin. Kostüm seçiminde bu küçük ekstra, ilham için tam olarak ihtiyacınız olan şey olabilir!

21.jpg

                                                         23 Mart 2021

Süper kahraman kostümleri DC Comics ve Marvel olarak 2 çatı altında yer alıyor. Hem DC Comics hem de Marvel karakterleri hakkında önceki yazılarımızı okuduğunuzu varsayarak konuyu seçimler konusunda genel olarak toparlayalım.

Süper kahraman kostümü, hayalinizdeki kahramanla bir bütün olma duygusu ve kostümün içindeyken geçireceğiniz eğlence dolu saatler için alternatifi olmayan bir seçenek. Davetli olduğunuz kostümlü partide eğlencenin odak noktası belki de siz olacaksınız. Tabii bu arada hiç tanımadığınız kişilerin türlü şakalarına maruz kalabilmeniz de olası. Kostümünüzü tercih ederken bunu da gözardı etmeyin derim.

Katılacağınız partiye tek başınıza gidiyorsanız dilediğiniz kostümü seçebilirsiniz. Fakat partneriniz ya da arkadaşlarınızla birlikte gidecekseniz, birbirinizi tamamlamanız gerekebilir. Örneğin Harley Quinn ve yegane aşkı Joker gibi.

Bu arada partiye özel aracınızla ya da arkadaşlarınızın aracıyla gitmiyorsanız sokağa kostümle çıkmak pek akıllıca bir durum olmayabilir. Ben denedim, olmadı. İnsanların tuhaf bakışlarından rahatsız olmak bir tarafa, güvenlik güçleriyle de aranızda türlü ve garip diyaloglar yaşanması mümkün. Unutmayın, süper kahraman bile olsanız henüz Gotham şehrinde değilsiniz 

Süper kahraman kostümü kiralamak için mutlaka günler öncesinden bizi arasanız iyi olur. Çünkü her kostüm sınırlı sayıda ve son dakikada isteyeceğiniz kostüm bir başkası tarafından kiralanmış olabilir.

süper-kahraman-kostümleri.jpg

                                                         30 Mart 2021

60’lı yıllar kostümleri için muhteşem bir zaman yolculuğuna başlıyoruz. Sıkı durun, çünkü bu kıyafetler 60 yıl sonra bile hala giyiliyor. 60’lı yıllar giyim anlayışı ile çıkacağımız bu zaman yolculuğu eminim ki en eğlenceli seyahatimiz olacak!

Bu öyle bir dönem ki, yüzünüzü çevirdiğiniz her tarafta farklı bir tarz ve kültür var. Dönemin inanç, düşünce ve sosyal anlayışlarını en iyi yansıtma aracı elbette moda ve bu moda en hareketli zamanını 60’lı yıllar içinde yaşamış olabilir.

Günümüz moda anlayışına en çok uyum sağlayan 60’lı yıllar kıyafet modellerinde sınırsız bir stil anlayışı vardı. Aslında belki de günümüz moda akımı 1960’ları tekrar ediyor demek sanki daha doğru olacak. Konuyu sosyal açıdan irdeleyecek olursak savaşları görmüş o dönemin gençleri sınırsız özgürlük nidalarıyla her yerde fink atıyorlardı diyebiliriz  1950’lerde başlayan asi ruhun dönüşüm geçirerek 1960’lara taşındığı ve birçok yeni alt kültürün de bu dönemde çıktığını görmekteyiz.

70’ler, 80’ler, 90’lar belli anlayışları yansıtan dönemlerdir evet ve fakat 1960’ları tek bir kavramla beraber açıklayabilmek imkansızdır. 60’lı yıllarda zarafet, fütürizm, bohem ve hippi anlayışları özellikle öne çıkmaktadır. Hatta bohem ve hippi anlayışı 70’lere de damgasını vurmuştur. Buna 70’ler giyim anlayışını anlatacağım bir yazıda ayrıca değinirim.

Hollywood filmlerinin yükselişi ile filmlerde yer alan sofistike tarzlar birer stil ikonu olarak günümüze kadar gelmiştir. Doğal ve bohem tarz kıyafetlerden tutun, mini eteklere, Pierre Cardin’in başlattığı vinil tasarımlarından Twiggy’nin kısa saçları ve renkli elbiselerine varıncaya kadar birçok tasarım anlayışı 1960’ların içinde yer bulmuştur.

60’lı yıllar elbise modellerinde gördüğümüz minimalist, maksimalist, sokak giyimi veya vintage stilinin, yine bu dönemin farklı kültürleri arasında çok uyumlu bir biçimde bir arada olması nedeniyle aslında 2020’lerde de aynı anlayış benimsenmiştir. Bu sebeple 60 yıl sonra dahi 2020’lerde 1960’ların modasını takip ediyoruz, giyiyoruz.

1960’larda başlayan uzay yarışlarından ilham alan Pierre Cardin ve Paco Rabanne gibi markalar metalik tasarımlar ve parlak vinil kumaşlardan elbiseler, mini etekler, gömlekler, ceketler, yağmurluklarla modaya yön verirken, Audrey Hepburn’ün başını çektiği bir grup ise kurdeleli ve siyah elbiselerle boy gösterdi. 1967 yapımı Bonnie & Clyde filmiyle moda olan bereler ise hala en sevdiğimiz ve günümüzde de kullanmaya devam ettiğimiz aksesuarların en önemlileri arasında.

Ne 60’lar modası ne de 60’lar kostüm modelleri yazmakla da anlatmakla da bitmez. 1960’lar esintisini yaşamak isteyenleri bekleriz 

60-lar-kostüm-modelleri-60-li-yıllar-kostümleri.jpg

                                                       20 Şubat 2021

Barok Dönemi olarak geçen, 17. yüzyılın başlarından 18. yüzyılın ortalarına kadar devam eden ve tüm ihtişamı ile gözlerimizi kamaştıran o büyülü dönem. Büyülü mü dedim ben! Evet kesinlikle öyle, en azından benim için.

Rönesans döneminin sanat anlayışına tepki olarak ortaya çıkan barok akımı, etkili olduğu dönem boyunca mimariden resim sanatına, heykelden müziğe kadar Avrupa’da tüm sanat dallarında, genel olarak simetriye, geometrik şekillere ve hareketsiz ögelere karşı gelen bir anlayışı temsil etmektedir. Asimetrik çizgiler, eğrisel biçimler ve hareketlilik genel olarak barok döneminin unsurları olarak dikkatimizi çekmektedir.

Bu dönemde ortaya çıkan kıyafetlerde de hareket olgusu, duygu, ihtişam ve kontrastın bir arada sunulduğunu görmekteyiz. Bu sebeple de günümüzde Venedik Karnavalı gibi etkinlikleri izlerken tamamıyla olayın büyüsüne kapılırız. Kadın ya da erkek fark etmeksizin tüm kıyafetlerde dantelli ve ipek kumaşların zarafeti, birbirlerine tezatlığından doğan olağanüstü kontrastlı renklerin tercih edilmesiyle olayın büyüsü de bambaşka boyutlara ulaşır.

Venedik Karnavalı demişken her yıl Şubat ayında gerçekleştirilen bu olağanüstü etkinlik bu yıl pandemi nedeni ile iptal edildi. Geçen yıl ise tüm tartışmaların gölgesinde kutlanmaya başlanmış ve karnavalın bitmesine 2 gün kala tüm etkinlikler durdurulmuştu. Şu pandemi bir bitse de yine o beyaz tenli insanların, ışığın ve havanın oluşturduğu atmosfere kaptırsak kendimizi.

Bizde bulunan Barok kostümler de dönemin tüm ayrıntıları dikkate alınarak hazırlanan modellerden oluşuyor. Gerek renkleri, gerek kumaş tercihleri, gerekse de aksesuarları ile sizleri 17. yüzyıla alıp götürüyor. Tabii bu kostümleri tercih etmek için ille de Venedik Karnavalı’na katılmanıza gerek yok, elbette orada olmak apayrı bir duygu olsa da.

Bu pandemi dönemi elbet birgün tümüyle sona erecek. Normal hayata geçişin tartışıldığı şu günlerde kostümlü partiler de tekrar başlayak.

Ne pandemiymiş yahu, içimiz dışımız corona oldu. Corona mı dedim ben? Sahi corona neydi

IMG_9013.JPG

                                                        27 Şubat 2021

Koltuğunuza yaslanın, bir kase atıştırmalık alın ve en sevdiğiniz Pazar sabahı çizgi film karakterlerinin hayat bulmasını izlemeye hazırlanın! Günümüzde yayın akışı, en sevdiğiniz çizgi filmleri 7/24 izlemeyi kolaylaştırırken, 80’lerin ve 90’ların animasyonlu altın çağı halâ aklımızda yaşıyor. Bizim için yayın akışı yalnızca Cumartesi ve Pazar sabahlarıydı. Şimdiki çocuklar bizden daha mı şanslı?

Çizgi film kostümü giymeyi sevecek yetişkinler bu kostümlere bayılır eminim. Batman beyaz perdede payına düşeni almış olsa da, bizim çocuk hallerimiz aklımızdan çıkmadığı sürece Taş Devri‘nden Scooby Doo‘ya, Kırmızı Başlıklı Kız‘dan Pamuk Prenses‘e birçok karakter bizim içimizde, aklımızın bir köşesinde hep var olacaklar.

Bunların dışında çeşitli hayvan kostümleri ile de farklı seçimler yapmak elbette mümkün. Boğadan kurbağa kostümüne, inekten fasulyeye! Fasulye mi dedim ben  Tamam tamam hayvan kostümü giymek istemiyorsanız meyve sebze kostümlerimiz de var. Seçenek çok, önemli olan sizin ne istediğiniz 

cartoon-kostüm-modelleri-animasyon.jpg

                                                        10 Mart 2021

Hayvan kostümü modelleri arasında daha güzeli ve daha eğlencelisini bulursanız bize de söyleyin bilelim.

Hayvan kostümleri hem bizim hem de ziyaretçilerimiz için en renkli ve en eğlenceli kategorilerden biri. Hayvan kostümü kiralamak için gelip kostümlerin arasında kaybolan müşterilerimiz var. Ben biliyorum, defalarca en yakından şahit oldum 

Ayı kostümü için gelip boğa kostümü ile giden mi dersiniz, ben fil olacağım diyip fil kostümü yerine inek kostümü ile arz-ı endam edenler mi! Aslında sebebi hepsinin birbirinden eğlenceli ve güzel olması. Galatasaray sevdasından dolayı aslan kostümü, köpek sevgisi yüzünden Scooby Doo kostümü ya da kendisini ninja zannedip kaplumbağa kostümü içinde bulanları da bu duruma ilave edebiliriz  Hayvan kostümü dediysek ve fakat içinizde bir kurt adam gizliyse o da var.

Kiralık hayvan kostümleri bizde çok ve çeşitli. Önemli olan sizin ne istediğiniz. Tabii bir de bunun sebze meyve olanları da var. O başka bir yazımızın konusu olacak 

hayvan-kostümü-kiralama-kiralık-hayvan-kostümleri.jpg

                                                        3 Şubat 2021

DC Comics‘i ballandıra ballandıra anlatarak giriş yaptığım Süper Kahraman yazılarımda Marvel‘i es geçeceğimi düşünüyorsanız elbette yanılıyorsunuz. Bu yazar çizer firmalarını futbol liglerine benzetirsem biri İngiltere Premier Ligi ise diğeri Almanya Bundesliga’dır. Yani ikisi de çok fena iddaalıdır.

Marvel Comics, DC Comics’in hemen ardından kurulmuştur. İlk kurulduğu yıllarda Timely Comics adıyla faaliyet gösterir. DC Comics karakterlerinin ilk yıllarına baktığımızda Süper Kahramanlarımız hep kötülerle mücadele eden, iyilik yapmak üzerine kurgulanmış karakterler olarak karşımıza çıkar. Marvel ise ilk karakteri Namor ile aslında insanlardan nefret eden bir Anti-Karakter ile sektöre giriş yapmıştır. Alev Adam (Human-Torch) ile serisine devam eder. Her iki karakter de ayrı ayrı romanların karakterleri olsa da aralarında zaman zaman sürtüşmeler olmaktadır. Bu da onlara ayrıca popülerlik kazandırmıştır. Taa ki Birleşik Devletler’in 2. Dünya Savaşına katılmasıyla Marvel de bu duruma kayıtsız kalmaz ve Anti-Kahraman’larını Nazi Almanyası’na karşı güçlerini birleştirmiş şekilde kullanır. Savaşın bitmesinden sonra da Marvel de tıpkı DC Comics gibi hızını alamaz ve zaman içinde pek çok yeni yeni Süper Kahramanlar ve Anti-Kahramanlar ile dünyayı kasıp kavurur.

En bilinenlerden bazıları Kaptan Amerika, Fantastik Dörtlü, Blade, Örümcek Adam, Daredevil, Hulk, Elektra, Ghost Rider, Iron Man, Thor, Ant-Man, Deadpool, Doctor Strange, Captain Marvel, Wolverine ve tabii ki X-Men takımı diyebiliriz.

Süper Kahraman’lar ya da Anti-Kahraman’lar o kadar çok ki, hepsine bir yazıda yer vermek de zor. Siz derseniz ki hangilerinin kostümleri var, bu linke tıklayıp listede arayıp bulabilirsiniz. Bulamadıklarınızı ise bize mutlaka sorun derim. Çünkü mevcut kostümlerimizin çok azına sitemizde yer verebildik. Vakit buldukça ekliyoruz 

marvel-comics-karakter-kostümleri-1.jpg

                                                         8 Şubat 2021

DC Comics serimizin bu bölümünde kimler yok ki  Benim en sevdiğim Anti-Kahraman karakterleri ise Joker, onun aşkıyla yanıp tutuşan Harley Quinn, utangaç bi sekreterken, kediler tarafından ısırılmış ve kedilerin şahsına münhasir özelliklerini kazanan Catwoman ve Batman’ın kadın versiyonu Batgirl.

Kahvelerinizi alın, başlıyoruz.

Marvel yazımda da bahsetmiştim. Hep süper kahraman yok tabii ki bu evrende. Marvel ile başlayan bir Anti-Kahraman furyası da var. Elbette ki bunun da en bilinenlerinden birisidir Joker. Açık söyleyeyim Batman’mı Joker mi diye bana sorsalar hiç düşünmeden Joker derim. Keşke onun gibi olsaydım, valla Dünya yansa umurunda değil. Onun kadar vurdumduymaz bir karakterin bir eşi daha yok, olamaz  Aynı zamanda çok zeki, kurnaz ve esprili. Daha ne olsun. Geçmişte yaşadığı ruhsal sorunları vs bir kenara bırakacak olursak Batman’a karşı gölgede kalıyor diyenlere tek cevabım var, çok karizmatik. Hatta öyle ki, pokerin Floş Royalidir bana göre.

Joker’in olduğu yerde elbette Harley Quinn‘de olacak. Ben Harley Quinn’e, o ise Joker’e aşık. Neyse şimdi aşk meşk mevzularını bir kenara bırakacak olursak en az Joker kadar renkli, kurnaz ve vurdumduymaz. Yani Joker’in karşıt cinsi diyebiliriz Harley Quinn için. Bundan dolayıdır ki burada söylüyorum bakın, kostümlü partiler için eşli olarak katılacaksanız en uyumlu çiftlerden biri Harley Quinn ile Joker‘dir. Partinin en renkli, en sıradışı, en çılgın çifti siz olabilirsiniz.

Catwoman, kediye ve kedi tüyüne alerjisi olanların istemeyeceği tek süper kahramandır sanırım. Ancak o da bir insandır, hatta o kadar da güzeldir ki içinde bir Halle Berry var ise  Tamam şimdi Michelle Pfeiffer sevenler kızacaktır bana belki, ama benim Catwoman’ı tek sevme nedenimdir Halle Berry. Catwoman filmlerini seven kadar sevmeyeni de çok. Hatta öyle eleştiriler yapıldı ki acımasızlık sınırları aşıldı Catwoman hakkında. Neymiş efendim kediler tırnaklarıyla o duvarları tırmanamazken Catwoman nasıl olur da tırnakları olmadan tırmanabiliyormuş. Allah aşkına takıldığınız konunun saçmalığına bakar mısınız demek istiyorum bunu diyenlere. Süper Kahraman bu. Hangi Süper Kahramanın yaptıklarını normal bir insan evladı yapabiliyor  Gelelim kostüm olarak tercih edeceklere. Fiziğinize güveniyorsanız, siyah renk favorinizse kesinlikle kaçmaz.

Ve bu yazımızın son kahramanı Batgirl. Süper Kahramanlarda cinsiyet değişse de hep aynı tarz kıyafeti mi giyer? DC Comics’e göre öyle olmalı ki bu şekilde uygun görmüşler. Bana sorarsanız güzel de bir karar vermişler. Partnerinin Batman kostümü ile katılacağı bir partide yanında Batgirl‘den başkası zaten düşünülemez 

dc-comics-karakter-kostümleri-2.jpg

                                                         13 Şubat 2021

Marvel serimize başlıyoruz, sıkı tutunun. DC Comics’e göre Marvel çok daha hareketli gibi geliyor bana. Özellikle Kaptan Amerika, Örümcek Adam ve X-Men serileri gerçekten de müthiş. Ama X-Men demişken o Wolverine’yi öldürmeyeceklerdi. Çünkü X-Men demek Wolverine demekti birçoğumuz için. Gerçi Hugh Jackman yerine kim geçebilirdi, o tartışılır.

Kaptan Amerika‘yı biz bu isimle bilsek de Captain America‘dır aslı. Süper bir bilimkurgu kahramanı, oldukça da nitelikli. Captain America karakterini sinema ile son yıllarda duymuş olsak da aslına bakarsanız Marvel tarafından 2. Dünya Savaşı sıralarında oluşturulmuş bir Süper Kahramandır. Üstelik ilk siyasi amaçla çıkarılan süper kahramanlardan biridir. İşin siyasi ve tarihsel taraflarını bir tarafa bırakacak olursak Captain America ve Captain Marvel süper bir ikili. Özellikle partilere çift olarak katılacaklar için çok da uyumlu bir kostüm çifti diyebilirim. Captain Marvel, Captain America’nın kadın versiyonu değil. Tek ortak yanları her ikisinin de Birleşik Devletler ordu mensubu olmaları, tabii bir de süper kahraman olmaları.

Marvel dünyasında çok sevilen karakterlerden biri de Deadpool. Gevezenin önde gideni, en geyik dergi kapaklarına sahip süper kahramandır kendileri. Deadpool gibi eğlenceli, hatta biraz gevezeyseniz, espri yeteneğiniz de varsa bu kostümle özdeşleşebilirsiniz 

Veee Marvel’in en yeni karakterlerinden birisi, Black Widow. Black Widow (Karadul) için Scarlett Johansson’dan başka seçim düşünülemezdi bence de. Efenim filmin çıkışı yılan hikayesine dönmüştür. 2004 yılında planlanmaya başlanılmış, sonra iptal olmuş, o olmuş bu olmuş, olmuş da olmuş. Yeter artık diyip kolları sıvamışlar. Umuyoruz bu yıl vizyona girecekmiş. Ama kostüm şahane. Adından da anlaşılacağı üzere simsiyah. Siyah seven kadınlar için fevkaladenin fevkinde bir kostüm.

marvel-comics-karakter-kostümleri-2-600x239.jpg

                                                        29 Ocak 2021

DC Comics‘i tanımlamam gerekse sanırım yılların eskitemediği çizgi romancı diye açıklarım. İşte bu yılların çizgi romancısında çizen bazı dedelerimiz (firmanın kuruluş yılı 1934 olunca) yarattıkları acayip karakterleri çizgi romanlarına serpiştirmişler. Evet bildiğin bizim serpme kahvaltılarımız gibi serpiştirmişler. Adamlar akıllarına gelen her özelliği ekleyip yeni yeni karakterler atmışlar ortaya. Günümüz teknolojisi ile daha yeni yeni uçan arabalar ortaya çıkabilirken bizim çizer dedelerimiz karakterlerini uçurmuşlar.

Daha ufacık çocukken, ki bu seksenlere tekâmül ediyor, ilk aklıma gelen süper kahraman elbette Superman oluyor. Uçan, kaçan, pelerinli ve evet maalesef ki taytlı. Tayt kafamı çok kurcalıyor hep, herif gezegenin en güçlüsü ama gel gör ki altında bir tayt. Neyse işte buna çok takılmazsak adam güçlü kuvvetli. Derken 90’larda Batman çıkageliyor. Tabii bu benim kronolojime göre böyle olabilir. Gel gör ki DC Comics bu karakteri teee 1939 yılında ortaya çıkartmış. Neredeyse dedem yaşında bir süper kahraman.

İşte efenim Superman‘lar Batman‘lar derken bakmışlar ki erkek egemenliğe doğru yol alıyorlar, Wonder Woman‘ı çaaatt diye atmışlar ortaya. Wonder ablamız çizgi romanlarda arz-ı endam etmeye başlamış başlamasına ama o ne güzellik, o ne kudret… Bu ablamız da abisi gibi taytlı tayfadan ve yine abisi gibi uçabiliyor. Önüne gelene halkalar fırlatıp alt ediyor felan derken zamanla modadan nasibini alıp etekli kostümlerle piyasayı iyice bi altüst ediyor. Rivayet odur ki Superman abisinden sonra gelen en güçlü Adalet Birliği üyesi Wonder Woman imiş. Yani kısacası yolda görürseniz bence dikkatli bakın derim. Yoksa halkalarından nasibini alabilirsiniz.

Bakmışlar bu iş iyi tuttu, artık canları sıkıldıkça yeni yeni karakterleri başlamışlar piyasaya sürmeye. Green Lantern, Supergirl, Flash, Aquaman, Cyborg, Shazam, Martian Manhunter, Zatanna, Static Shock, Hawkman, Hawkgirl diyeee diye böyle menler wumınlar sarmış ortalığı. Nüfus artmaya başlayınca da bu karakterleri Justice League, Justice Society of America, Suicide Squad ve Teen Titans gibi takımlara ayırmışlar.

Onların kostümleri ile biz de bu zevki olabildiğince yaşamaya çalışıyoruz. Gün gelir de DC Comics süper kahramanı olmaya karar verirseniz kostüm kiralamak için biz burada bekliyor olacağız.

dc-comics-karakter-kostümleri-1-600x239.jpg
bottom of page